Skocz do zawartości

gEY97SM.png

• 0
Janusz.

Problem z grafiką i GTA V

Pytanie

Witam, więc tak.

Mam dwa problemy, pierwszy jest tematyką wykorzystania potencjału grafiki a drugi to problem z GTA V.

Przechodząc do sedna sprawy. . . 

Otóż tak, gdy zakupowałem komputer, sprzedawca mi mówił że po podpięciu jakiejś listwy z portami USB ((MADE IN CHINA))

komputer od tak mu się wyłączył a później podczas grania, grafika nie dawała pełnej mocy, pełnego potencjału. - Tak jakby działała w 50% swojej mocy ze względu iż idzie odpalić parę gier na niej na ULTRA ale takie GTA V już nie 😛 ((Nie wspominać że pisałem propozycję o przeniesienie serwera! :P))

Rozumiem, że grafika ma parę lat ale pomimo upływu tych lat większość użytkowników tej karty graficznej może pozwolić sobie na granie w GTA V na średnio/wysokich ustawieniach, w ok., 30-50FPS'ach.

U mnie na średnio/wysokich ustawieniach tekstury są wyjęte jak z pierwszej serii GTA ;__; 

i zdarzają się takie kilkusekundowe ścinki czyt., 2-3 sec stop gra a później normalnie i tak co chwilkę

A drugi problem to gra Grand Theft Auto V:

Na ustawieniach średnio/wysokich benchmark pokazuje od 50 do nawet 115 klatek/sec. - Co jest dla mnie dziwne, ze względu iż program FRAPS pokazuje mi 28-38FPS a są te kilkusekundowe ścinki. 

Sterowniki mam aktualne, zaktualizowane do najnowszych, pasta na karcie jest świeżo nałożona, temperatury w graniach 55-70*C

Specyfikacja mojego kompa jakby ktoś myślał że gram na przedwojennym sprzęcie:

258bg71.jpg

NGrR9g2.jpg

y1MK6Pq.jpg

TK7GdAr.jpg

oaSzPDq.jpg

• Ha ha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Godzinę temu, Limon napisał:

Kup dysk SSD :)

A co niby da mi dysk ssd przy grafice która nie daje pełnej mocy? 

XDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1

Pobierz msi-afterburner i pokaż, jak to tam wygląda na wykresach. I podaj dokładna twoją pamięć RAM, nazwa etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1
2 godziny temu, Limon napisał:

Nie wiem po co tutaj opisujesz problem jak nie jest związane z emsem xdd 

Umoczyłeś i kupiłeś gówn** a nie PC 

Wydaje mi się, że karta była spalona / uszkodzona.. Potem koleś wsadził do piekarnika i tymczasowo naprawił potem kolo co od niego kupiłeś składał kompa zobaczył, że gów** i ciebie znalazł xd czekaj, aż całkiem padnie 

Tsaaa, gówno... Jakby to było faktycznie gówno a nie PC to w ogóle by się nie włączył, na wszystkim co możliwe by zacinał ... Spalony to Ty raczej jesteś patrząc po tym co piszesz... XD.

3 godziny temu, Carlos_Rodriguez napisał:

Pobierz msi-afterburner i pokaż, jak to tam wygląda na wykresach. I podaj dokładna twoją pamięć RAM, nazwa etc.

Okej pobiorę i wstawię SS'a

Ram to 1x 8GB 1600MHz od Samsunga i 1x 2GB 1600MHz też od samsunga

• Ha ha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

@Janusz. Wyjmij kość ramu 2gb z płyty - Ram jeśli już robisz DualChannel zawsze dwie takie same kości o takim samym taktowaniu i pojemności. Opisany problem ze ścinkami wygląda jakby pamięć nie wyrabiała. Albo Dysk albo RAM.

Na wstępie wyjmij tą jedną kość i zobacz jak bedzie chodzić, jeśli nie, to dysk twardy. Bo grafika by dawała Ci stałe zaniżone FPSy.

//Edit

Skoro rozwiązane, to warto, abyś napisał co pomogło, by później inni nie pytali o to samo. Edytuj swój post, bo wątek już zamknę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • -1
1 godzinę temu, Janusz. napisał:

A co niby da mi dysk ssd przy grafice która nie daje pełnej mocy? 

XDDDDDDD

Nie wiem po co tutaj opisujesz problem jak nie jest związane z emsem xdd 

Umoczyłeś i kupiłeś gówn** a nie PC 

Wydaje mi się, że karta była spalona / uszkodzona.. Potem koleś wsadził do piekarnika i tymczasowo naprawił potem kolo co od niego kupiłeś składał kompa zobaczył, że gów** i ciebie znalazł xd czekaj, aż całkiem padnie 

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • -1

Jeszcze nigdy nie widziałem takiego połączenia RAM, 8gb i 2gb XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • -1
8 godzin temu, Cejrondo napisał:

Jeszcze nigdy nie widziałem takiego połączenia RAM, 8gb i 2gb XD

Bez kitu XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.