Skocz do zawartości

Wykryto Adblocka!

Nie stosujemy agresywnych reklam, a dzięki nim jesteśmy wstanie opłacić serwer oraz stronę.

Dodaj naszą stronę do WhiteListy, to Cię nic nie kosztuje :)

Tabela liderów


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 01.04.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 81 punktów
  Guardian @MajkY zostaje mianowany Developerem serwera. Dzięki temu w całości będzie mógł oddać się aspektom technicznym serwera i nie będzie musiał przeznaczać czasu na rozwiązywanie spraw wśród społeczności. Nie będzie on jednak ingerował w moje decyzje. Wciąż ja trzymam najwyższą pieczę nad serwerem i nie muszę konsultować z nim decyzji, mimo że teoretycznie jesteśmy na tej samej randze.
 2. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 3. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 4. 42 punktów
  Supporter @Susel023 zostaje awansowany na rangę Administrator za ogromny wkład w rozwój serwera oraz bardzo dużą aktywność.
 5. 39 punktów
  Drodzy gracze! Jak powszechnie wiadomo, staram się utrzymać Was w świadomości co się aktualnie dzieje - to też robię teraz. Są wakacje. To dla mnie okres, w którym pracuję sezonowo. Do tej pory znikałem wyłącznie na weekendy. Wyjeżdżałem w sobotę rano i wracałem w niedzielę w nocy (pracuję daleko od domu, nocuję tam). Nie mogę zrezygnować z tej pracy, nawet gdybym chciał. Teraz, gdy pogoda dopisuje, zostałem wezwany przez szefostwo do pracy codziennej, przynajmniej do końca tego tygodnia. Następnie od poniedziałku (7 sierpnia 2017r.) wyjeżdżam na pięciodniowe wakacje. Wracam więc w piątek (11 sierpnia 2017r.). Potem, jak zawsze znikam na weekend - jadę do pracy (więc 12 oraz 13 sierpnia również mnie nie ma). Potem chciałbym jeden dzień poświęcić na spokojny powrót do domu po takiej nieobecności (w poniedziałek 14 sierpnia 2017r.). Na serwer wracam więc dopiero 15 sierpnia 2017r. we wtorek. Podczas mojej nieobecności oczywiście będą rządzili Guardiani. Sprawy, których nie da się rozwiązać bez mojej ingerencji będą musiały poczekać do mojego powrotu. Jeżeli chodzi o aktualizacje na serwerze, ode mnie w tym okresie niestety żadne się nie pojawią. Mam jednak nadzieję, że @MajkY, @maciek00 oraz @Kamsu udobruchają Was nowościami od siebie. Po powrocie lecę z aktualizacjami najszybciej i najlepiej jak się da. Mój mini plan rozwoju w odpowiedniej kolejności to: profesjonalne linie gaśnicze oraz system pożarów dla PSP (obecny kod jest stary, zbugowany i bardzo źle wygląda - trzeba to zrobić lepiej), następnie zrobię nosze dla Pogotowia Ratunkowego, a dalej coś dla wszystkich graczy, co nieco ukoi gospodarkę, ale to już zobaczycie gdy będzie gotowe. Niewykluczone, że po drodze zajmę się drobnostkami wymaganymi na "teraz". Podsumowując: biorę urlop od przedwczoraj do 15 sierpnia 2017r. Po powrocie lecę grubo z aktualizacjami. Mam nadzieję, że ten wpis wyjaśni wszystkie opinie mówiące, że przestałem interesować się serwerem i nawet na niego nie wchodzę, bo straciłem determinację, albo zająłem się czymś innym. To nieprawda. Korzystam z wakacji i poświęcam się pracy sezonowej. Pozdrawiam
 6. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 7. 37 punktów
  Administrator @ZmK z powodu dwukrotnego złamania zasad panujących w Administracji serwera Emergency-Stories zostaje pozbawiony rangi. Nie będziemy tolerować niestosowania się do rzeczy, które zostały ustalone już bardzo dawno temu. Dziękujemy za wkład włożony w rozwój serwera i pomoc niesioną graczom.
 8. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 9. 29 punktów
  Decyzją grona Guardian, Supporter @Axmell zostaje usunięty z grona administracji. Dziękujemy za wkład włożony w serwer.
 10. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 11. 27 punktów
  Witam wszystkich serdecznie pragnę poinformować iż Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej z dniem dzisiejszym otwiera rekrutacje do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do napisania podania i spróbowania sił w naszej frakcji. Zapewniamy: Wysokiej klasy szkolenia dla słuchaczy z SGSP Dodatkowe szkolenia doskonalące wiedzę z różnych zakresów obowiązujących w Państwowej Straży Pożarnej Dostęp do wysokiej klasy materiałów szkoleniowych Dobrą zabawę oraz różne eventy organizowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej Stałe zarobki dla funkcjonariuszy SGSP oraz przyszłych pracowników Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr. 1 San Fierro miłą atmosferę. Co nas cechuje i czemu SGSP: Jako jednostka umundurowana cechuje nas oczywiście dyscyplina. Dajemy możliwość zapoznania się z pracą strażaka. Służba i szkolenia oparte na realnych materiałach szkoleniowych według najnowszych rozporządzeń. Każdy kadet zostaje doceniony. Kadra szkoleniowa w pełnej świadomości uczy kadetów profesjonalnie i w pełni przygotowuje do służby w JRG SGSP, oraz JRG NR. 1. Kadra szkoleniowa która, otwarta jest na wszelkie pytania oraz ewentualne powtórki z danego materiału podczas, gdy kadet nie przyswoił materiału w odpowiednim zakresie. Imię: Wiek: Nick: Serial: Czas spędzony na serwerze: Coś o sobie: Czy posiadasz jakąś wiedzę lub umiejętności wykorzystywane w straży?: Dlaczego chcesz wybrać akurat PSP?: Ile jesteś w stanie poświęcić czasu na służbę na serwerze?: Czy masz problemy z ortografią?: Czy jesteś zapoznany z regulaminem serwera?: Czy potrafisz pracować w zespole?: Czy potrafisz wykonywać polecenia wyższych stopniem?: Czy jesteś zapoznany z regulaminem Państwowej Straży Pożarnej oraz rekrutacji?: Czy posiadasz komunikator mumble?: Czy posiadasz mikrofon?: (Wzór ma być pogrubiony a wasz tekst bez pogrubienia) Poradnik jak sprawdzić swój serial http://emstories.pl/index.php?/forums/topic/185-logi-serial-ss/ Regulamin: 1. Osoba pisząca podanie ma obowiązek stosowania się do regulaminu oraz wzoru podanego wyżej, podanie bez owego wzoru będzie usunięte a gracz zostanie ukarany na forum. 2. Zakazuje się przesadnego edytowania treści w podaniu (kolorowania, rozmiar czcionki) 3. Kandydat przed napisaniem podania zobowiązany jest przeczytać regulamin oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej 4. Kandydat ma bezwzględny zakaz kopiowania treści podań lub ich fragmentów od innych graczy. 5. Kandydat zobowiązany jest podawania tylko prawdziwych informacji w podaniu 6. Podania osób pytających się "Kiedy wyniki" itp. Zostaną od razu odrzucone 7. Edycja napisanego już postu wpływa niekorzystnie na dalszą część rekrutacji Czas zakończenia etapu rekrutacyjnego jest nieokreślony, czekamy na odpowiednią ilość podań dlatego nie czekaj na ostatnią chwile tylko składaj podanie już dzisiaj
 12. 27 punktów
  Prezentujemy nagranie, które ukazuje działanie nowego panelu zarządzania biznesem. Panel ten jest solidnym fundamentem dla konstrukcji całego systemu biznesów. Będzie można zostać między innymi właścicielem stacji paliw. O reszcie biznesów poinformujemy społeczność wraz z postępem prac. Od strony developerskiej wszystko zostało stworzone na najwyższym poziomie. Nawet pliki graficzne zostały zabezpieczone przed kradzieżą. Zdajemy sobie sprawę, że trudno takie podrobić, a chętnych do grabieży jest wielu. Za działanie ukazanego panelu odpowiedzialny jest developer @MajkY. Szatę graficzną przygotowali: @Lemon., @buszmenel oraz @Shiweid. Prosimy o wyrażenie opinii na temat estetyki powyższego tworu.
 13. 24 punktów
  Supporter @Fokus awansowany zostaje na stanowisko Administrator. Gratulujemy!
 14. 24 punktów
  Administrator @Lorenzo od tego momentu należy do grona Guardian.
 15. 24 punktów
  Old photo 2k14 ^^ Pozdrawiam Haxenaa ;3
 16. 24 punktów
 17. 24 punktów
  Skład Państwowej Straży Pożarnej Korpus oficerów Generał brygadier: @Matt Nadbrygadier: - Starszy brygadier: - Brygadier: @BaReN998 Młodszy brygadier: - Starszy kapitan: @Susel023 Kapitan: @Toadie Młodszy kapitan: - Korpus aspirantów Aspirant sztabowy: @BANANOWY.GANGSTER @Adam @Marcin112 Starszy aspirant: - Aspirant: @Extrims @CTKL_PL Młodszy aspirant: - Korpus podoficerów Starszy ogniomistrz @ZiemniaK29.09 @Fokus @Quertez. @Jasiu @strazak @ZgredeQ Ogniomistrz: @kartovelek @iDeadpool Młodszy ogniomistrz: @TheKrzychu6206 @Afker Starszy sekcyjny: - Sekcyjny: @Vladimirovicz @Lukasz3K2 @darkmon @Venox192 Korpus szeregowych Starszy strażak: @Koksu123 @RedArrow @RybsoN Strażak: @Xmixso @MaTi4 @MisterLookPL @MIKEYYT Zasłużeni: @Rumcajs Status pracownika: Na urlopie (data zakończenia) Zawieszony (data zakończenia)
 18. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 19. 23 punktów
  Administrator @Barszczu zostaje zdegradowany na rangę Supporter za nieodpowiednie zachowania, które występują już od dłuższego czasu.
 20. 23 punktów
  Skład Policji! Korpus Generałów Policji Generalny Inspektor @Iruke Nadinspektor @NEpeK Korpus Oficerów Starszych Policji Inspektor @IncaVioletta Młodszy Inspektor - Podinspektor - Korpus Oficerów Młodszych Policji Nadkomisarz @Kelly_Severide Komisarz @maciek00 @Shiweid Podkomisarz - Korpus Aspirantów Policji Aspirant Sztabowy @Limitowany1999 @FaceTQ @BoysiaQ Starszy Aspirant @Axmell Aspirant @JetroN Młodszy Aspirant @TheFoXx @TheStefan240 @StrAiker @Trenqulin @DonieK Korpus Podoficerów Policji Sierżant Sztabowy @AskerPL @SkyBlue23.09 Starszy Sierżant @Miszorek Sierżant @Tanto @Lewanda @HaxoFFy @KAVAA @Grancix @luzak @Pitu @RedBull @IkeeN @Chomik @SpinterQ @Snejczek @AntRaliC @Chomik @DawidekPSX @KINGA(K!N!A) @keyloR @stefan009 @NiTrOs. Korpus Szeregowych Policji Starszy Posterunkowy @Robek Posterunkowy - Razem: 39/50 Szkoła Policyjna Zarząd Szkoły Policyjnej Generalny Inspektor Iruke Nadinspektor NEpeK Aspirant Sztabowy BoysiaQ Szkoleniowcy Aspirant Sztabowy BoysiaQ Limitowany1999 Trenqulin Razem: 5/6 Status pracownika Na urlopie (data zakończenia) Zawieszony (data zakończenia)
 21. 21 punktów
  Moi drodzy! Gdy byłem w PSP trwały nagrania teledysku do piosenki "Przez te dyspo piekielne", która jest przeróbką popularnego utworu Disco Polo. Ostatnio dowiedziałem się, że prace ustały i nie ma kto tego zmontować, więc zaproponowałem panu reżyserowi ( @kartovelek ), iż mogę to zrobić. Piosenkę postanowiliśmy wydać jako pocieszenie, gdyż już od jutra zaczyna się prawdziwa nauka. Miłego słuchania Wokal i tekst @kartovelek Montaż i nagranie @kubaslive
 22. 21 punktów
  11.09.2017 Młodszy Specjalista @Tobiasz zostaje zdegradowany za osiągnięcie trzech ostrzeżeń na Starszy Fachowiec.
 23. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 24. 21 punktów
  Regulamin Policji ★ I Postanowienie Ogólne Na początku zachęcamy do zapoznania się, co tak naprawdę, oznacza Policja - umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.Na serwerze Emergency Stories, policja jest zobowiązana do prowadzenia czynności takich jak patrole dróg, zabezpieczenie wypadków, kontrola osób etc.Jako najwyższy organ ścigania znajdujący się na serwerze, policja ma bardzo duże uprawnienia, które pozwalają im na odpowiednie i prawidłowe wykonywanie powierzonych im zadań.Jeżeli funkcjonariusz łamie prawo, należy zgłosić to do przełożonych Generalnego Inspektora Komendy Głównej Policji w San Andreas. Do osób przełożonych Generalnego Inspektora, zaliczamy osoby, które znajduję się na randze takiej jak : Nadinspektor, Inspektor.Funkcjonariusz powinien być zapoznany z regulaminem, jeżeli nie jest, nie zwalnia go to z tego, aby owy zbiór obowiązujących zasad był przez niego łamany. Jeżeli funkcjonariusz nie stosuje się, do regulaminu, Generalny Inspektor wraz z przełożonymi, może podjąć decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu pracownika, bądź jego zawieszeniu. Obowiązujące stopnie policyjne: Korpus Generałów Policji Generalny Inspektor Nadinspektor Korpus Oficerów Starszych Policji Inspektor Młodszy Inspektor Podinspektor Korpus Oficerów Młodszych Policji Nadkomisarz Komisarz Podkomisarz Korpus Aspirantów Policji Aspirant Sztabowy Starszy Aspirant Aspirant Młodszy Aspirant Korpus Podoficerów Policji Sierżant Sztabowy Starszy Sierżant Sierżant Korpus Szeregowych Policji Starszy Posterunkowy Posterunkowy ★ II Uprawnienia Funkcjonariuszy Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należy do zadań Policji. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności jest uprawniony do: legitymowania uczestnika ruchu i wydawania mu wiążących poleceń co do sposobu korzystania z drogi lub używania pojazdu, sprawdzania stanu technicznego, wyposażenia oraz przewożonego ładunku, używania urządzeń nagłaśniających, sygnalizacyjnych lub świetlnych służących do wydawania wiążących poleceń uczestnikowi ruchu. Wydawanie poleceń: osobie, która spowodowała przeszkodę utrudniającą ruch drogowy lub zagrażającą jego bezpieczeństwu, kontrolowanemu uczestnikowi ruchu - co do sposobu jego zachowania. Uniemożliwić: korzystania z pojazdu, którego stan techniczny, zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu, poruszania się pojazdem przez osobę, która w sposób nienaturalny zachowuje się na drodze. Usunięcia lub przemieszczenia pojazdu: pozostawionego w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub zagraża jego bezpieczeństwu, którego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego, utrudniającego prowadzenie akcji ratowniczej. ★ III Postanowienia Służbowe Funkcjonariusz, rozpoczynający służbę, powinien zgłosić dyspozytorowi rozpoczęcie służby zgodnie z procedurami, które były przedstawiane na szkoleniach. Jeżeli nie ma dyspozytora, jest on zobowiązany do rozpoczęcia służby jako dyspozytor. Funkcjonariusz będący na służbie, powinien zachowywać wszelkie normy estetyczne, zachować najwyższą kulturę osobistą w stronę funkcjonariuszy jak i obywateli oraz godnie reprezentować jednostkę i mundur, który ma na sobie. Funkcjonariusz będący na służbie, jest zobowiązany do wywiązywania się z obowiązków, powierzonych mu przez Generalnego Inspektora jak i jego przełożonych lub Dyspozytora.Radiowóz, który chce wyjechać z jednostki, zobowiązany jest zgłosić dyspozytorowi wyjazd, według procedur, które były przedstawiane na szkoleniach.Funkcjonariusz, jest zobowiązany do bycia bezstronnym ( oznacza to - dyrektywa sprawiedliwości, w myśl której decyzja powinna być podejmowana na podstawie obiektywnych kryteriów, a nie osobistych przekonań, uprzedzeń, preferencji lub w wyniku wpływu innych osób. Jest to brak dezaprobaty, pewne przyzwolenie, brak sprzeciwu. )Funkcjonariusz, będący na służbie powinien stosować się do oznakowania znajdującego się na drodze jak i ograniczenia prędkości w znajdującym się terenie.Wykroczenia, które popełni funkcjonariusz, również podlegają karze.Funkcjonariusz, nie powinien wykorzystywać swoich praw i w tym wypadku znęcać się nad innymi obywatelami etc.Funkcjonariusza Policji, obowiązuje tajemnica zawodowa, oznacza to, że nie może on udostępniać czy też mówić głośno, o prowadzonych czynnościach operacyjnych i tym co dzieje się na terenie Komendy Głównej.Funkcjonariusz, nie może załatwiać spraw prywatnych podczas służby, wyjątkiem jest trwanie przerwy, na która łącznie może przeznaczyć 5 minut.Funkcjonariusz, nie powinien wdawać się w kłótnie z innymi pracownikami policji, takie sytuacje będą od razu wpływały w ręce zarządu i sprawa będzie jak najszybciej rozpatrywana.Funkcjonariusz, nie może ignorować poleceń wydanych przez dyspozytora.Generalny Inspektor wraz z swoimi przełożonymi, za nieprzestrzeganie regulaminu, może stosować kary. Najłagodniejszą karę jest ostrzeżenie słowne, a najostrzejszą karę stosowaną w jednostce, jest zwolnienie dyscyplinarne ( oznacza to, że funkcjonariusz nie może wrócić już do pełnienia czynnej służby w Policji. ) Funkcjonariusz, jest obowiązany w ciągu 7 dni, wyrobić normę 10 godzin. ★ IV Karalność Kary nakładane są za przewinienia, których dopuścił się funkcjonariusz na służbie, również jak i po za nią, może zostać on pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Można wyróżnić dwie grupy kar, łagodniejsze i bardziej rygorystyczne. Funkcjonariusz Policji, który dopuścił się czynu zabronionego, powinien liczyć się z konsekwencjami. W zależności od popełnionego wykroczenia, będzie on odpowiednio ukarany. O karze, która zostanie nałożona na funkcjonariusza, decyduje Generalny Inspektor wraz z swoimi przełożonymi. Zakazuje się przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy. Kary stosowane w Policji: -ostrzeżenie słowne -ostrzeżenie pisemne -zawieszenie -degradacja -zwolnienie dyscyplinarne ★ V Zachowanie funkcjonariusza podczas służby Funkcjonariusz, który rozpoczyna pracę, nie może być w stanie upojenia alkoholowego. Osoba w stanie upojenia alkoholowego nie do końca jest świadoma co robi. Może spowodować to zniszczenie dobrego imienia jednostki, jak i samego funkcjonariusza.Funkcjonariusz, który jest na służbie widząc sytuację, która nie powinna mieć miejsca, powinien natychmiast zareagować.Funkcjonariusz jest zobowiązany do pomocy graczom, udzielenia im potrzebnych informacji, jeżeli gracz tego potrzebuje. Nie zapominajmy jednak, że nie jesteśmy po to, aby przewozić osoby i wszelkie, prośby o podwiezienie do danego miejsca, przez funkcjonariusza powinny być odrzucane.Funkcjonariusz, będący na służbie musi być opanowany, w trudnych sytuacjach nie należy pokazywać złości, wrogości etc.Funkcjonariusz, będący na służbie, jeżeli widzi niepoprawne zachowanie innego funkcjonariusza, jest zobowiązany natychmiast poinformować o tym dyspozytora, a ten podejmie odpowiednie kroki. ★ VI Zasady korzystania z pojazdów służbowych Funkcjonariusze wyjeżdżający z jednostki, są zobowiązani do zgłoszenia wyjazdu radiowozu.Osoby poruszające się pojazdem służbowym, są odpowiedzialne za radiowóz. Oznacza to, że radiowóz powinien być zatankowany oraz naprawiony.Funkcjonariusze nie mogę stosować sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych, w celu ułatwienia sobie przejazdu etc.Funkcjonariusze, widząc zachowanie, które zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego bądź osobą znajdującym się w pobliżu, są zobowiązani do natychmiastowej reakcji i rozwiązania problemu. ★ VII Egzamin zakańczający okres szkoleniowy Osoba, która zostanie poprzez rekrutację, przydzielona do jednostki policji obejmuje ona Korpus Szeregowych, zajmując rangę Posterunkowego. Posterunkowy, jest zobowiązany do uczęszczania na szkolenia, które są prowadzone przez wyszkolony personel Komendy Głównej Policji. Następnie odbywa się egzamin kwalifikacyjny, jeżeli funkcjonariusz zda go pozytywnie, pozostaje w Korpusie Szeregowych, natomiast zostaje on awansowany przez Generalnego Inspektora Policji, bądź jego przełożonych na rangę Starszego Posterunkowego.Jeżeli funkcjonariusz nie zda, bądź nie przystąpi do egzaminu, zostaje mu wyznaczony termin poprawkowy. Jeżeli nie zda go ponownie, bądź nie podejmie się do ponownego zdania egzaminu, zostanie on wydalony z szeregów Policji. W wypadku usprawiedliwionej nieobecności, występuje możliwość ustalenia nowego terminu egzaminu. ★ VIII Zasady korzystania z łączności analogowej i analogowo-cyfrowej Funkcjonariusze zobowiązani są do utrzymywania łączności z dyspozytorem.Każdy ich ruch, musi być monitorowany przez dyspozytora, w celu skutecznego interweniowania w sytuacji zagrożenia. Zabrania się wyzywania, przeklinania na łącznościach analogowych i analogowo-cyfrowych. ★ IX Wypłaty dla funkcjonariuszy Każdemu funkcjonariuszowi Komendy Głównej Policji, przysługuje wypłata, która jest wynagrodzeniem za czas przebyty na służbie.Funkcjonariuszom, zabrania się tzw. "afczenia", na służbie. Takie zachowanie, przez zarząd będzie surowo karane.W zależności od stopnia służbowego, wynagrodzenie dla każdego funkcjonariusza ma inną stawkę.Funkcjonariusz Komendy Głównej Policji, może odebrać wypłatę, w każdą niedzielę o godzinie 00:00 w Banku Centralnym, który znajduję się w Las Venturas. ★ X Nadanie Stopni Służbowych ( może ulec zmianie ) Awanse pracownikom Policji, nadawane są przez ich przełożonych.Nadanie stopnia nie może jednak nastąpić wcześniej, niż po przesłużeniu w dotychczasowym stopniu ustalonego okresu czasu: Korpus szeregowych - 2 tygodnieKorpus podoficerów - 3 tygodnieKorpus aspirantów - 4 tygodnieKorpus oficerów młodszych - 6 tygodnie + stanowiska Instruktor/Dowódca/Biuro PrasoweKorpus oficerów starszych - 6 tygodnie + stanowiska Naczelnik/Zastępca NaczelnikaKorpus Generałów - Zarząd frakcji Przełożeni, maję jednak prawo do wstrzymania się z awansem dla funkcjonariusza, gdy: zachowanie jego, nie jest godne awansu, nie posiada odpowiedniej wiedzy, wpływają na niego doniesienia, w związku z źle pełnioną przez niego pracę. ★ XI Środki przymusu bezpośredniego Każdy funkcjonariusz Komendy Głównej Policji, dysponuje środkami przymusu bezpośredniego, takimi jak: gaz pieprzowy, broń palna, pałka policyjna. Funkcjonariusz, posiadające wyżej wymienione bronie, jest zobowiązany do rozumnego jak i rozważnego obsługiwania się z elementami jego uzbrojenia.Zakazuje się, bezpodstawnego jak i nieuzasadnionego wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego działając na szkodę osób trzecich.W wypadku nieuzasadnionego użycia broni palnej, gazu pieprzowego będą i pałki policyjnej, które, spowodowało uszczerbek na zdrowiu będą i spowodowało śmierć, funkcjonariusz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. ©Copyright 2017, wszelkie prawa zastrzeżone. Autor - ZmK ©Copyright 2017, all rights reserved. Author - ZmK Pomoc - Volff Zakaz kopiowania na inne serwery bez zgody autora.
 25. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 26. 20 punktów
 27. 19 punktów
  Serdecznie witamy wszystkich, którzy życzyli Nam upadku. Życzmy miłej gry i przyjemnie spędzonych chwil na naszym serwerze.
 28. 19 punktów
  Sposob na najlepszy serwer mta: > rzuc gownem ludziom w ryj > wyśmiej ich ze graja na serwie robionym dla hajsu > wroc na rcona i obiecuj powrót serwera ~Paradise (Brzysiek) 2k17
 29. 18 punktów
  <-> 02.09.2017 r. Młodszy Aspirant @Trenqulin, zostaje przywrócony do służby po wyjaśnieniach zaistniałej sytuacji.
 30. 18 punktów
  Informujemy, że Supporter @Adeha. po dłuższej przerwie powraca na stanowisko. Witamy ponownie!
 31. 18 punktów
 32. 18 punktów
  Kodeks AutoCentrum I. Informacje ogólne Art. 1. Każdy gracz należący do frakcji jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu frakcji oraz serwera. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu szefostwo będzie wyciągać odpowiednie konsekwencje. Art. 2. Pracownik zarówno będący w pracy, jak i poza nią powinien być wzorem dla graczy w kwestiach zachowania, jak i szanowania oraz dbania o poprawność ojczystego języka, dlatego również swoim postępowaniem powinien budzić szacunek i budować zaufanie wśród społeczności. Art. 3. Do obowiązków każdego pracownika należy czynne uczestniczenie w życiu frakcji oraz stawianie się na zapowiadanych spotkaniach. Art. 4. Bardzo ważne jest postępowanie pracownika w kontaktach z graczami, więc pracownik powinien cechować się życzliwością oraz bezstronnością. Art. 5. Każdy pracownik ma prawo odejść z frakcji bez podania powodu, lecz o jego powrocie decyduje szefostwo. Art. 6. Frakcja ta to zorganizowana grupa, w której panuje kultura, hierarchizacja, oraz dyscyplina. Niedopuszczalne są zachowania takie jak egoizm, prowokacje, brak współpracy, brak pomocy itp. II. Obowiązki pracownika podczas wykonywania pracy Art. 7. Podczas wykonywania pracy należy zachowywać szczególnie wysoką kulturę osobistą i być wzorem dla graczy pod każdym względem. Art. 8. Przy każdym rozpoczęciu/zakończeniu pracy, pracownik jest zobowiązany do poinformowania resztę pracowników o tej czynności. Art. 9. §1 Każdy pracownik ma obowiązek w ciągu tygodnia posiadać 1000 minut przepracowanych w tym dodatkowe minuty za naprawy części itp. §2 Wszelkie niewyrobienia normy godzinnej należy zgłosić na forum w odpowiednim dziale. Art. 10. Do obowiązku każdego pracownika należy podporządkowywanie się do poleceń zarządu frakcji. III. Czynności zabronione podczas wykonywania pracy Art. 11. Pracownik warsztatu nie może wykonywać czynności, które nie są związane z jego obowiązkami. Art. 12. Kategorycznie zakazaną czynnością jest podważanie poleceń szefostwa. Art. 13. Zabrania się używania prywatnego pojazdu będąc w pracy oraz odwalanie takowym pojazdem. §1 Jeżeli występuje zagrożenie życia ludzkiego np. powódź to wtedy osoba nie jest pociągana do odpowiedzialności karnej. Art. 14. Każdy członek frakcji będący na służbie lub po za nią nie ma prawa do łamania zasad KRD panujących na serwerze. Art. 15. Żaden pracownik nie ma prawa wyjawiać poufnych informacji z działów dla pracowników, hasła do kanałów Mumble itp. Art. 16. Kategorycznie zabrania się brania udziału w zabawach, eventach, gdy pracownik jest na służbie. Art. 17. Surowo zakazane jest łamanie norm etycznych panujących na serwerze, czyli działań, które mogą hańbić frakcje, znieważać innych graczy oraz stanowić jakikolwiek przejaw "odwalania". Art. 18. Gracz będący dodany do frakcji nie ma prawa pisania podań do innej frakcji. Art. 19. Niedopuszczalne jest notoryczne zdobywanie kar. Art. 20. §1 Zabronione jest notoryczne zawracanie głowy szefostwu warsztatu. §2 Pytania należy zadawać w sposób zwięzły i na temat. Art. 21. Podczas pracy jest kategoryczny zakaz braku aktywności, tzw. "afczenia" IV. Zasady korzystania z pojazdów Art. 22. Za każdy pojazd odpowiedzialny jest ostatni kierowca. Art. 23. Każdy wyjazd z warsztatu, jakimkolwiek pojazdem musi zostać zgłoszony. Art. 24. Pojazdy należy używać zgodnie z przeznaczeniem, ponieważ zabronione jest wykorzystywanie go do celów prywatnych. §1 Wyjątkiem jest możliwość używania lawety DFT-30 w celu bezpiecznego przetransportowania pojazdu z doków do komisu. Art. 25. Pojazdy frakcji są dobrem wspólnym i należy o nie dbać ze szczególnością. Art. 26. Surowo zakazane jest porzucanie pojazdów gdziekolwiek lub wrzucanie ich do wody. Art. 27. Zabronioną czynnością jest przewożenie cywili pojazdami jednostki (wyjątkiem są klienci). Art. 28. Nie należy przemalowywać pojazdów frakcyjnych na jakikolwiek odcień. V. Zasady dotyczące wynagrodzenia Art. 29. §1 Każdy pracownik, aby rozpocząć automatyczne naliczanie pracy musi wejść oraz zalogować się w markerze rozpoczęcia/zakończenia pracy. §2 Wynagrodzenie jest zliczane przez cały tydzień, około godzin północnych z soboty na niedzielę. Po tym czasie wypłata jest sumowana oraz możliwa do odebrania w banku Las Venturas bądź urzędzie miasta San Fierro. Art. 30. Zarząd frakcji ma prawo do anulowania/zmniejszenia wypłaty w danym tygodniu po uprzednim podaniu przyczyny. VI. Korzystanie ze środków komunikacji Art. 31. Każdy pracownik ma do swojej dyspozycji 2 środki komunikacji - czat frakcyjny oraz komunikator głosowy Mumble. Art. 32. §1 Zabronione jest przerywanie wypowiedzi innej osoby podczas rozmowy na Mumble. §2 Należy najpierw wysłuchać wypowiedzi innej osoby, a dopiero potem ją komentować. Art. 33. §1 Osoby posiadające rangę Praktykant mają obowiązek przesiadywać na kanałach frakcyjnych AutoCentrum na mumble, gdy są zalogowani na służbie. Osoby posiadające rangę Pracownik lub wyższą nie mają obowiązku przesiadywania na mumble. §2 Na kanale frakcyjnym Mumble mogą przebywać tylko pracownicy (wyjątkiem jest kanał zarządu). Osoby spoza frakcji znajdujące się na kanałach frakcji będą karane banem na serwerze głosowym. Art. 34. §1 Czaty frakcyjne posiadają dwa stopnie - frakcyjny i służbowy. §2 Regulamin nie reguluje treści pisanych na czacie frakcyjnym (wyjątkiem jest zakaz nadawania na tym czacie ogłoszeń niezwiązanych z frakcją). §3 Czat służbowy natomiast służy tylko i wyłącznie do porozumiewania się z innymi służbami w celach operacyjnych. Art. 35. Na obydwu komunikatorach obowiązują zasady kultury, takie jak na całym serwerze. VII. Procedury karania Art. 36. Za niestosowanie się do regulaminu frakcji mogą zostać nałożone kary takie jak: ostrzeżenie słowne, anulowanie/ucięcie wypłaty za dany tydzień, rozmowa dyscyplinarna, degradacja, zawieszenie, zwolnienie dyscyplinarne. Art. 37. Pracownik, który został dyscyplinarnie zwolniony, nie ma prawa powrotu do frakcji, lecz o możliwości jego ponownego dołączenia w jakiejkolwiek przyszłej rekrutacji decyduje szefostwo. Art. 38. Zarząd Auto-Centrum decyduje o wszelkich nadaniach kar, tj. ustala jej rodzaj oraz długość zgodnie z kalibrem popełnionego przewinienia.
 33. 17 punktów
  Supporter @Axmell zostaje zawieszony na okres 7 dni za karygodne zachowanie i brak poszanowania dla wyższych rang.
 34. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 35. 17 punktów
  <-> 27.08.2017 r. Z dniem dzisiejszym Zarząd Komendy Głównej Policji informuje, iż zostaje wprowadzony nowy system awansów. Każdy funkcjonariusz proszony jest o zaznajomieniem z aktualizacją Regulaminu Policji ( X Nadawanie stopni służbowych ) Starszy Posterunkowy @SkyBlue za wkład w rozwój frakcji zostaje awansowany na stopień Starszy Sierżant Sierżant ArEcZeK zostaje awansowany na stopień Starszy Sierżant Sierżant @AskerPL zostaje awansowany na stopień Starszy Sierżant Sierżant @Miszorek zostaje awansowany na stopień Starszy Sierżant Starszy Sierżant @Kodxinv zostaje awansowany na stopień Sierżant Sztabowy Starszy Sierżant @DonieK zostaje awansowany na stopień Sierżant Sztabowy Starszy Sierżant @SlaQunia zostaje awansowany na stopień Sierżant Sztabowy Sierżant Sztabowy @TheFoXx zostaje awansowany na stopień Młodszy Aspirant Sierżant Sztabowy @Karakanen zostaje awansowany na stopień Młodszy Aspirant Sierżant Sztabowy @TheStefan240 zostaje awansowany na stopień Młodszy Aspirant Sierżant Sztabowy @StrAiker zostaje awansowany na stopień Młodszy Aspirant Sierżant Sztabowy @Trenqulin zostaje awansowany na stopień Młodszy Aspirant Młodszy Aspirant @Axmell, za wkład w rozwój frakcji zostaje awansowany na stopień Starszy Aspirant Młodszy Aspirant @JetroN zostaje awansowany na stopień Aspirant Starszy Aspirant @Limitowany1999 zostaje awansowany na stopień Aspirant Sztabowy Starszy Aspirant @FaceTQ zostaje awansowany na stopień Aspirant Sztabowy Starszy Aspirant @BoysiaQ zostaje awansowany na stopień Aspirant Sztabowy Podkomisarz @maciek00 zostaje awansowany na stopień Komisarz Podkomisarz @Shiweid zostaje awansowany na stopień Komisarz Komisarz @Kelly_Severide zostaje awansowany na stopień Nadkomisarz Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszej służbie! Zarząd Komendy Głównej Policji
 36. 17 punktów
  13.08.2017 r. Dodano możliwość odebrania swojego pojazdu z Parkingu Policyjnego (PP) w Los Santos oraz w Las Venturas. Znaczek - Los Santos: Las Venturas: Dodano możliwość płacenia kartą w AutoCentrum za naprawę oraz za przegląd. Dodano Instytut Lotnictwa wykonany przez naszego mappera Lorenzo. Budynek został oznaczony blipem czerwonego na mapie w mieście Los Santos. Dodano poprawiony model Cargobob'a. Jest teraz większy i może pomieścić w sobie do 12 osób. Poprawki naniesione przez Skyblue oraz PolMed. Pogotowie Ratunkowe otrzymało nowe pojazdy pod kryptonimem WOPR 3 i 4 wykonane przez PolMed. Dodano nowy skin do policji wykonany przez Axmell'a. Wgrano nowy wygląd stacji paliw w San Fierro obok komisariatu przygotowany przez SkyBlue oraz Lemon Wgrano nowy model urzędu San Fierro wykonany przez SkyBlue i wymappowany przez Lorenzo, parking znajduje się za budynkiem urzędu. Zoptymalizowano generowanie lagów i płynność gry. Wgrano nowy parking przy ZRDIUC w San Fierro wykonany przez Lorenzo.
 37. 17 punktów
  Supporterzy @Lemon. oraz @SkyBlue za duży wkład w rozwój serwera zostają awansowani na rangę Administrator. Gratulujemy!
 38. 17 punktów
  Od teraz proszę chodzić po ulicach w kaskach! Wiola będzie uczyć jeździć się Focusem tatusia
 39. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 40. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 41. 17 punktów
  Zarząd Frakcji Naczelnik Frakcji @TrawQ Zastępca Naczelnika Frakcji @Kajersky Dyrekcja Dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego @buszmenel Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego @Ponczus Dyrektor Szpitala @Puciol Stacja Pogotowia Ratunkowego Lekarz Koordynator @Fizo Lekarz Systemu @Monsterek @Ratowniczy_ Ratownik Medyczny - Lekarz Ratownik Medyczny @Xezord @Krolak @NieNormalna @Multichannelpl Młodszy Ratownik Medyczny @Lost. @Sebik48 @Atroth @Anibal Ratownik Drogowy @Dimply @voodoo321 @kubaslive Praktykant @graficiarz8 @Hebel @Nauthilus Zasłużeni %Szafa @Susel023 @SkyBlue Aktualny Skład: 19
 42. 16 punktów
  Z powodu licznych wiadomości, które otrzymuję w związku ze sprawą działalności fanpage Komendy Głównej Policji Emergency Stories, pragnę poinformować, iż w/w fanpage nie jest prowadzony we współpracy z naszym serwerem. Jedynym Administratorem zarządzającym tą stroną jest nasz były Administrator - ZmK. Prosimy o niewzbudzanie alarmu z powodu publikowanych tam treści. Z poważaniem Administracja Emergency Stories
 43. 16 punktów
  <-> 10.09.2017 r. Młodszy Aspirant @TheFoXx, zostaje zwolniony dyscyplinarnie w związku z uzyskaniem maksymalnej ilości ostrzeżeń. Starszy Posterunkowy @Arden, opuszcza szeregi Komendy Głównej Policji. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy Posterunkowy @vSeben, zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowana na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant. Starszy [email protected], zostaje awansowany na stopień Sierżant
 44. 16 punktów
  Administrator @JetroN rezygnuje z rangi z powodu braku czasu na grę. Dziękujemy za wkład włożony w rozwój serwera i mamy nadzieję że jeszcze do nas wrócisz!
 45. 16 punktów
  Supporter @Garfield rezygnuje z rangi na własne życzenie.
 46. 15 punktów
  22.08.2017 r. Poprawiono bug z historia transakcji bankowych. Zmieniono ikonki przechowywalni pojazdów na Dodano nowa eventową arene DD wykonana przez gracza AixaN. Weszla bardzo wazna aktualizacja systemu karania graczy. Od teraz kary graczy zapisują się w historii kar. Ponadto zostal poprawiony i dopracowany obecny system wyciszania graczy. Do myjni dodano nowe modele pojazdow do umycia. Od teraz efekt czystosci znajduje sie na pojazdach: Sultan, Elegy, Jester, Flash, Stratum oraz Uranus. Od teraz wszystkie pojazdy wraz z tuningiem otrzymują efekt czystości Dodano nowa komendę, dzięki której można sprawdzić 5 ostatnich nicków wybranej osoby. Administracja, korzystając z tej komendy, można wyświetlić wszystkie zmiany nicku danego użytkownika. Aby użyć nowej funkcjonalności należy wpisać /nicki [fragment nicku osoby, którą chce się sprawdzić] Naprawiono działanie myjni samochodowych. Od teraz kwota za mycie zostaje pobrana tylko jeden raz. Zoptymalizowano kod zasobu. Zmieniono ikonkę EMSCinema na , areny OX na , Klub Alhambra na oraz bar (spawn) na . Zostaly naprawione skiny pracownikow EMSCinema Powoli wdrażany jest system własnych biznesów. Od dziś pierwszym biznesem jest stacja paliw przy Komisariacie Policji w San Fierro. Jest to biznes w wersji Alpha. Wyeliminowano bląd przy panelu zmiany nicku zwiazany z aktywnoscia bindow. Dodano ranking punktów w miejscach rozpoczynania pracy wywozu odpadów komunalnych w miejscowości LV oraz LS Los Santos: Las Venturas: Naprawiono błąd z wypisywaniem pojazdu z organizacji przy sprzedaży. Grupa Pozorantów otrzymała komendy na zarządzanie członkami (dodawanie, usuwanie, zmienianie rang), logowanie się na służbę oraz wylogowanie z niej, czat Pozorantów oraz możliwość celowania z broni. Dodano nowe rankingi w miejscach rozpoczynania pracy kierowca busa, kierowca taxi oraz transport wodny w LS i SF. Policja otrzymała nowy, bardziej rozbudowany skrypt na badanie alkomatem. Komenda uprawniająca do wzięcia i usunięcia deski ortopedycznej została zablokowana do użytku tylko dla PSP oraz PR Naprawiono poważny błąd z naprawianiem kół w jednośladach w AutoCentrum.
 47. 15 punktów
  Nick zgłoszonego: maciek00 DBID: 2087 Powód: Kradzież zawartości z mojego konta, nadużywanie praw. Dowody: http://imgur.com/a/R9Fsa http://imgur.com/a/x1BzZ http://imgur.com/a/3yPyX Coś od siebie: Wyżej wymieniony osobnik, usunął/przejął bezpodstawnie z mojego konta następujące rzeczy/usługi: Domek id 546, premium nadane przez @Anonimowy, organizacja o ID: 2 (ze wszystkimi przepisanymi na nią pojazdami) i pewnie więcej rzeczy, ale nie chce mi się, ani nie mam czasu szukać. Jakim prawem, ktoś dotyka się do mojego konta i zabiera rzeczy, które należały do mnie, bez jakiegokolwiek pozwolenia? To że coś było opisane jako Fala.FM, nie oznacza, że można sobie od tak przenieść bo chce się założyć swoje radio/organizację. Skoro zakładasz Swoją działalność to zaczynaj ją od zera, a nie bazujesz / kradniesz coś co my stworzyliśmy. Tym bardziej, nie miałeś prawa usuwać z mojego konta, premium, które nadał mi @Anonimowy ZANIM dołączyłem do ekipy Emergency Stories! Proszę o wyciągnięcie konsekwencji, w związku z NADUŻYCIEM praw, przez wyżej wymienionego członka administracji.
 48. 15 punktów
 49. 15 punktów
  -------------------------------------------------------------------- Ojciec chrzestny: @BulaDanio @Fokus Don Corleone: @Dominik. @NieNormalna Diler: @Lukasz3K2 @Yeux @AdamG @BulleT Przemytnik: Nowicjusz: @danio13113 @Nauthilus Gałgan: @Volff @NerdeQ @PenkY @Barteko
 50. 15 punktów
  I Wstęp Państwowa Straż Pożarna to umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt formacja, której zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia oraz mienia. Na serwerze Emergency Stories, PSP na serwerze przeznaczona jest do walki z m.in. pożarami, powodziami, kolizjami i wypadkami drogowymi i innych miejscowych zagrożeniach. Priorytetem podczas działań ratowniczych jest ludzkie życie. II. Postanowienia ogólne Regulamin Państwowej Straży Pożarnej określa prawa i obowiązki funkcjonariuszy na służbie, a także wyznacza poprawne zachowanie poza nią. Każdy funkcjonariusz ma obowiązek zapoznać się z regulaminem i przestrzegać go. Brak znajomości regulaminu nie zwalnia pracownika od przestrzegania niniejszych zasad. W przypadku nadużycia swojego stanowiska przez funkcjonariusza lub łamania przez niego ustalonych zasad, należy zgłosić ten fakt do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, jeżeli KG PSP ustali że pracownik nie stosuje się do regulaminu zarząd może podjąć wobec niego sankcje. Za niestosowanie się do regulaminu PSP mogą zostać nałożone kary, takie jak: - Upomnienie słowne - Upomnienie pisemne - Kara czasowa - Degradacja stopień niżej - Wyrzucenie z frakcji Jednakże KG PSP zastrzega sobie możliwość nadania kary odpowiedniej do sytuacji W Państwowej Straży Pożarnej wyróżniamy szeregi stopni służbowych podzielonych na korpusy, są to: Korpus oficerów Generał Brygadier Nadbrygadier Starszy brygadier Brygadier Młodszy brygadier Starszy brygadier Kapitan Młodszy kapitan Korpus aspirantów Aspirant sztabowy Starszy aspirant Aspirant Młodszy aspirant Korpus podoficerów Starszy ogniomistrz Ogniomistrz Młodszy ogniomistrz Starszy sekcyjny Sekcyjny Korpus szeregowych Starszy strażak Strażak III. Służba 1. Rekrutacja Rekrutacje do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej otwiera się okresowo, a jej częstotliwość zależy od Komendanta Głównego oraz Rektora-Komendanta SGSP, którzy decydują o otworzeniu rekrutacji. Proces rekrutacyjny nie trwa długo. Rozpoczyna się wraz ze złożeniem podania i kończy się w dniu ogłoszenia wyników. Osoby, które pozytywnie przejdą ten proces kierowani są do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. 2. Szkoła Główna Służby Pożarniczej SGSP jest instytucją przygotowującą kandydatów do służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. W ciągu około jednego miesiąca kadeci przechodzą przez szereg szkoleń, które są niezbędne do pełnienia służby, a także odbywają odpłatny staż w JRG SGSP na stopniu strażaka. 3. Egzamin końcowy SGSP Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest to nic innego jak okres szkoleniowy. Po przejściu procesu rekrutacyjnego każdy funkcjonariusz w stopniu strażaka winien stawiać się na wszystkich szkoleniach prowadzonych przez szkoleniowców SGSP. Nieobecność na połowie szkoleń dyskwalifikuje pracownika do przystąpienia na egzamin końcowy. Po zakończeniu okresu szkolenia pozostaje tylko egzamin – teoretyczny i praktyczny. Terminy egzaminów wyznaczają szkoleniowcy. 4. Logowanie się na służbę Każdy funkcjonariusz rozpoczynający służbę ma obowiązek zgłosić ten fakt dyżurnemu. Po zgłoszeniu, obowiązkiem jest oczekiwanie na jego odpowiedź dotyczącą zapisania do pracy na dany sprzęt. W momencie, gdy funkcjonariusz jest pierwszą osobą na służbie ma obowiązek rozpocząć ją jako dyspozytor. W trakcie służby dozwolona jest zmiana dyżurnego, która przebiega w sposób umowny pomiędzy dyspozytorem, a danym funkcjonariuszem, który chciałby objąć stanowisko dyżurnego. Osoba schodząca ze służby będąca na stanowisku dyżurnego ma obowiązek wybrania innej osoby na owe stanowisko. Logując się na służbę pracownik nie może być w stanie upojenia alkoholowego, gdyż podejmowane przez niego decyzje mogą doprowadzić do nieszczęścia. Co więcej takim zachowaniem funkcjonariusz plami dobre imię jednostki. Osoby będące wyciszone przez administracje mają zakaz logowania na służbę oraz przebywania na niej. 5. Służba Podczas pełnienia służby funkcjonariusz zobowiązany jest do korzystania z munduru odpowiedniego do wykonywania czynności służbowych. Pracownik jest zobowiązany do zachowania kultury czynu i słowa, z szacunkiem odnosić się do współpracowników i obywateli, również swoich przełożonych, a także godnie reprezentować jednostkę oraz mundur przez niego noszony. Funkcjonariusz zobowiązany jest do wykonywania poleceń dyżurnego i przełożonych, a podczas działań ratowniczo-gaśniczych Kierującego Działaniami Ratowniczymi „Każdy” ruch zastępu dowódca powinien zgłosić dyspozytorowi m.in. wyjazd na akcję, ćwiczenia bądź brak dyspozycyjności spowodowanej brakiem obsady, wtedy dyżurny odpowiednio do sytuacji podejmie konieczne kroki. Podczas służby funkcjonariusz winien jest przestrzegać przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego (KRD). Wykroczenia, które popełnił funkcjonariusz również podlegają karze. W przypadku nagminnego łamania owych przepisów zarząd frakcji może nadać na funkcjonariusza odpowiednią karę. Wyjątkiem zwalniającym z przestrzegania przepisów KRD jest jazda alarmowa, lecz mimo tego obowiązkowe jest zachowanie ostrożności na drodze. Przejazd alarmowy dozwolony jest tylko wtedy, gdy strażacy udają się do akcji. Bezpodstawne używanie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej będzie surowo karane przez zarząd. Wszystko co się dzieje na służbie obejmuje tajemnica służbowa. Każdy ratownik wstępujący w szeregi Państwowej Straży Pożarnej zobowiązany jest do zachowania owej tajemnicy. Wiąże się to z zakazem podawania informacji osobom trzecim związanych ze służbą, czynnościami wykonywanymi podczas jej pełnienia, a także życiem PSP. Funkcjonariuszowi na służbie zakazuje się załatwiania spraw prywatnych, a także AFK dłuższego niż 1 min. W przypadku gdy ratownik potrzebuje więcej czasu, winien poinformować dyspozytora i wylogować się ze służby. Należy pamiętać o normach godzinowych w PSP i przestrzegać ich. Każdy strażak ma obowiązek wywiązać się z 10 godzin na tydzień, jednak zarząd frakcji może ustalić uchylenia od owej normy na jakiś okres czasu. Podczas służby zabronione jest uczestnictwo w jakichkolwiek eventach i zabawach, aby udać się na imprezę należy zejść ze służby. W czasie przebywania na służbie zakazane jest grania w inne gry, które utrudniają pracę. Każdy strażak podczas pełnienia służby ma obowiązek przebywania na odpowiednim kanale służbowym zależnie od przydziału. Osoby nie pełniące aktualnie służby oraz osoby spoza frakcji mają zakaz przebywania na kanałach służbowych. Obowiązuje surowy zakaz „afczenia” na kanałach służbowych podczas pełnienia służby oraz poza nią. Podczas pełnienia służby jest zakaz bezpodstawnego opuszczania terenu koszar Każdy pracownik będący na służbie ma obowiązek słuchania się wyższego od siebie stopniem. Nie wykonywanie owego obowiązku skutkuje zawieszeniem w prawach służbowych. 6. Zarząd Osoby z Zarządu Państwowej Straży Pożarnej mają możliwość będąc zalogowanymi na służbie nie być przydzieleni na zastęp. Od stopnia Starszego brygadiera nie obowiązuje wyrabianie normy. Osoba może opuszczać teren jednostki, lecz tylko w jasno określonym celu. 7. Zasady korzystania z pojazdów Każdy wyjazd wozu bojowego zależy od dyspozytora, który wysyła odpowiednią liczbę zastępów do akcji. Wszystkie ruchy wozu muszą być zgłoszone do dyżurnego. Pojazd winien być naprawiony i być w pełnej gotowości do wyjazdu. Każdy funkcjonariusz obejmuje dane stanowisko w zastępie – kierowca, dowódca, ratownik. Będąc w takim składzie powinni być zawsze gotowi do wyjazdu na akcję. Po usłyszeniu komunikatu nadanego przez dyspozytora mają za zadanie wyjechać do akcji w przeciągu minuty. Przy wyjeździe powinna być ciągła komunikacja z dyspozytorem, zgłaszać wyjazd z koszar, przyjazd na miejsce zdarzenia etc. Szkoleniowcy oraz egzaminatorzy mają możliwość wyjazdu wozem na odpowiednie szkolenia jednak wcześniej powiadamiając dyspozytora. 8. Jazda alarmowa Podczas jazdy alarmowej zabrania się wykonywania jakichkolwiek driftów oraz innych czynów zagrażających bezpieczeństwu w ruchu lądowym. Choć pojazd jest uprzywilejowany powinien jechać tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego 9. Łączność analogowo-cyfrowa Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej pełniący służbę mają obowiązek być w ciągłej łączności z dyspozytorem, jak również z pozostałymi zastępami. Cały proces ma się odbywać na komunikatorze głosowym Mumble, na odpowiednim kanale funkcyjnym, na który zostaliśmy przydzieleni. 10. Awanse Podczas służby funkcjonariusz ma możliwość awansowania na wyższe stopnie. Każdy awans wiąże się z aktywnością gracza. Jednakże najważniejszym czynnikiem się prowadzącym do awansu jest wiedza strażaka. Awanse nadaje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. 11. Wypłaty Wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej należy się zapłata za pełnioną służbę. Wysokość stawki zależy od stopnia służbowego. Im wyższe jest stanowisko, tym wypłata za godzinę pracy większa. 12. Urlopy, nieobecności Osoby zgłaszające urlop, nieobecność zobowiązana jest do napisania informacji na ten temat w odpowiednim dziale na forum. Urlop może być wzięty na maksymalny okres 2 tygodni, większą nieobecność należy zgłosić do Komendanta Głównego PSP 13. Osoby zawieszone Osoby zawieszone mają kategoryczny zakaz wchodzenia na kanały funkcyjne PSP na mumble, oraz wchodzenia w działy Państwowej Straży Pożarnej. IV. Postanowienia końcowe Powyższy regulamin jest własnością serwera Emergency Stories. Developer, a także zarząd Państwowej Straży Pożarnej San Andreas upoważnieni są do zmiany tegoż regulaminu, wprowadzenia poprawek lub całkowitego usunięcia go Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania regulaminu.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×