Skocz do zawartości

gEY97SM.png

• 0
Frog.

FPS - spadek.

Pytanie

Dzień dobry / Dobry wieczór. Dziś przychodzę do Was z taki problemem, mianowicie po wejściu na serwer mam normalnie po 40-50 FPS, wszystko elegancko bez większych lagów. Po jakim czasie mój laptop zaczyna głośniej pracować i w tym samym momencie FPS spadają o ok. połowę i tak już zostaje do wyjścia z serwera. Dodam, że mam to od niedawna. Wcześniej nie miałem takich spadków, problemów. Więc nie powinna być to wina komputera, choć wiem, że jest słaby. ((Czekam na nowy))

Dodam swoje specyfikacje ((xd)):

Intel(R) Core(TM) i3-3110M CPU @ 2.40GHz

Intel(R) HD Graphics 40

4.0 GB

Microsoft Windows 10 (build 16299), 64-b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Możliwe że stało się coś z chłodzeniem i się przegrzewa. Jeśli to laptop to spróbuj grać z wpięta ładowarka, może być problem z baterią. Na 99% to nie wina sterowników.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Godzinę temu, Janusz_Nosacz napisał:

Możliwe że stało się coś z chłodzeniem i się przegrzewa. Jeśli to laptop to spróbuj grać z wpięta ładowarka, może być problem z baterią. Na 99% to nie wina sterowników.

Właśnie o tym samym pomyślałem - gdy nie gram laptop jest 'nie gorący' - faktycznie jak gram jest gorętszy. PS: Gram zawsze z wpiętą ładowarką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Godzinę temu, Parachute napisał:

Na czym trzymasz laptopa? podkładka chłodząca/stół, jak stół to na czym, szklany stoli, drewniany, obrus? 

Zwykłe biurko laminowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
2 godziny temu, Nezox napisał:

Hmm.. 

Kup podkładke pod laptopa. Ja używam i działa wszystko okej

Jakies konkretne modele? To ma za zadanie chlodzic laptopa? Pomga to w MTA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Jeżeli chodzi o te podkładki chłodzące to raczej pic na wodę, nie daje to zbyt dużej różnicy. Jeżeli masz trochę gotówki i jest to laptop a nie ultrabook czy jakieś inne cienkie coś to możesz zainwestować w chłodzenie cieczą. Mega wydajne, ale niestety nie jest najtańsze. Jeżeli faktycznie jest to wina grzania się komputera to polecam jeszcze jedną opcję. Jeżeli masz dostęp przedmuchaj kompa kompresorem (ważne, żeby był wyłączony i zimny), oczywiście najlepiej by było, żeby był rozkręcony, bo jak wdmuchasz przez otwory jeszcze więcej kurzu to i tak będzie się grzał, a może być nawet jeszcze gorzej. Ewentualnie sprężone powietrze w puszcze i tego typu preparaty, aczkolwiek z tym ostrożniej. 

Możesz też sprawdzić czy to nie jest wina baterii (chociaż wątpię). Odłącz całkowicie baterię i zostaw na samej ładowarce podłączonej.

Ważne aby laptopa nie trzymać na kocach, obrusach i innych materiałach, w tym na kolanach, drobinki tkaniny dostają się do laptopa i to też potrafi nieźle nasyfić w środku. Jeżeli korzystasz z laptopa wyłącznie na biurku to nie powinno być problemu, jedynie kurz.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
2 godziny temu, LasQa napisał:

Jeżeli chodzi o te podkładki chłodzące to raczej pic na wodę, nie daje to zbyt dużej różnicy. Jeżeli masz trochę gotówki i jest to laptop a nie ultrabook czy jakieś inne cienkie coś to możesz zainwestować w chłodzenie cieczą. Mega wydajne, ale niestety nie jest najtańsze. Jeżeli faktycznie jest to wina grzania się komputera to polecam jeszcze jedną opcję. Jeżeli masz dostęp przedmuchaj kompa kompresorem (ważne, żeby był wyłączony i zimny), oczywiście najlepiej by było, żeby był rozkręcony, bo jak wdmuchasz przez otwory jeszcze więcej kurzu to i tak będzie się grzał, a może być nawet jeszcze gorzej. Ewentualnie sprężone powietrze w puszcze i tego typu preparaty, aczkolwiek z tym ostrożniej. 

Możesz też sprawdzić czy to nie jest wina baterii (chociaż wątpię). Odłącz całkowicie baterię i zostaw na samej ładowarce podłączonej.

Ważne aby laptopa nie trzymać na kocach, obrusach i innych materiałach, w tym na kolanach, drobinki tkaniny dostają się do laptopa i to też potrafi nieźle nasyfić w środku. Jeżeli korzystasz z laptopa wyłącznie na biurku to nie powinno być problemu, jedynie kurz.

Dziękuje za pomysły. Spróbuje go przeczyścić sprężonym powietrzem. Prawda jest taka, że od czas posiadania go (rok?) nigdy go nie czyściłem w środku. Dziś poproszę brata i to zrobię. Spróbuje również grać bez ładowarki - zawsze grałem z. Co do kupna chłodzenia cieczą to nie wiem czy jest sens. Gotówkę posiadam, lecz wolałbym to dołorzyć do rodziców i kupić nowy komputer, ale to bliżej wakacji. Dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tak jak Mówi Lasqa,Przedmuchaj go,tylko lepiej nie kompresorem a spręzonym powietrzem,takie coś mozesz kupic za 3zł w Sklepie Komputerowym. Mozesz jeszcze Wyjac Baterie i działac na samej ładowarce,Na koncu sprobuj Kupic nową baterie/ładowarke bo tracą wydajnosc po długim uzytkowaniu

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tak działają zabezpieczenia intela. Procesor się przegrzewa to automatycznie zmniejsza się taktowanie procesora. Mniejsze taktowanie = mniej wydzielanego ciepła. Tak jak na górze piszą, radzę przeczyścić wentylatorki, ale nie z zewnątrz a raczej wewnątrz. Oczywiście grzebanie w laptopie podczas gdy ma gwarancje, automatycznie ją traci.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Laptop od środka wyczyszczony. Nie będę ukrywał, wyleciało trochę dużo kurzu. Dam znać czy pomogło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Temat do zamknięcia :) Przyczyna była prosta - bardzo duża ilość kurzu w środku laptopa. Byłem równo 1h na serwie i ani razu nie miałem spadku FPS, problemu opisanego wyżej. Bardzo dziękuję za chęci oraz pomoc. 

@Janusz_Nosacz, @Nezox, @Parachute, @LasQa, @Kakej1, @Tehciu. (PS: Od teraz regularnie będę czyścił lapka :P) 

• Super 2
  • Jestem za! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.